Novinky
 • Máme novú HAWAII :-)

  Po problémoch s dodávkami HAWAIIskej kávy máme pre vás dobrú správu.

  Podarilo sa nám zazmluvniť nový druh Havajskej kávy Hawaii Kauai Peaberry PARADISE MEADOWS.

  Ak ste fanúšikom Hawajskej kávy, určite nebudete sklamaný.

  Nechajte si chutnať!

  Viac

 • Nové druhy kávy
  Pridali sme do ponuky dve veľmi chutné kávy. Prvou je Nicaragua SHG EP. Druhou je Cuba Altura Lavado, ktorá sa okamžite stala mojím favoritom. Táto kubánska káva má veľmi plnú chuť. Po prvom dúšku tejto skvelej kubánskej kávy som mal pocit, ako keby jej chuť tlačila na môj jazyk zo všetkých strán. Vrelo vám ju odporúčam!
  Viac


Čo je Cibetka?cibetka

Cibetka je malá kunovitá šelema z čelede cibetkovitých. Sú charakteristické dlhým štíhlym telom s podlhovastou hlavou, špicatou papuľkou a dlhým chlpatým chvostom. Tieto malé šelmy žijú v Ázii, Afrike a južnej Európe. Cibetky sú zaujímavé aj tým, že majú pachové žľazy vylučujúe silne páchnucu látku, "cibet" ktorá sa používala v minulosti vo voňavkárskom priemysle.


Slovo luwak je z indonéžštiny a pomenuváva cibetku, která sa živí hmyzem a tropickými plodmi. Táto cinetka sa živí aj plodmi kávovníka, které jej prechádzajú zažívacím traktom. Chuť cibetkovej kávy sa dá opísať ako veľmi korenená, s veľmi príjemnou a ľahkou príchuťou čokolády a karamelu.
Kávové zrna tejto kávy sa získavajú zberom. Zberači kávy musia v lese pátrať po cibetčiom truse, prehrabávať sa ním a hľadať plody kávovníka. Potom musia odstrániť šupku z kávových zŕn a tie zniesť z lesov na ďalšie spracovanie. Kávové zrná sa ďalej spracovávajú bežným spôsobom. Po pražení získavajú jemnú chuť a príjemnú arómu.

Cibetková káva Káva Kopi Luwak

Cena tejto kávy zodpovedá prácnosti jej získavania a pohybuje sa okolo 350 € za kilogram - je jednoznačne najdrahšia na svete.

Káva Kopi Luwak bola na trh uvedená koncom 19. storočia. Od tej doby sa tradujú aj pokusy chovať cibetky v zajetí a pokúsit sa o veĺkovýrobu cibetkovej kávy. Tieto snahy však narazili na zásadný problém. Cibetky sa odmietajú v zajatí plodom kávovníka živiť.